Budynek z przeznaczeniem pod handel powstaje w Leżajsku (woj. podkarpackie) na osiedlu mieszkaniowym znajdującym się w niedalekiej odległości od centrum. Od miejskiego rynku dzieli go tylko kilometr. Bliskość dworców PKP i PKS (w odległości ok. 200 m) ma zapewnić łatwość dojazdu, dobre połączenie komunikacyjne i stosunkowo duży przepływ ludności.

Na konstrukcję obiektu składają się trzy kondygnacje. Parter daje około 200 mkw. powierzchni użytkowej. Jak mówi Maria Rodecka, stwarza to przestrzeń dla około trzech lokali. Pierwsze piętro dysponuje podobną powierzchnią. Na trzeciej kondygnacji można wygospodarować około 100 mkw.

Aktualnie budynek jest w fazie zadaszania. Zdaniem właścicielki, najkorzystniejsze będzie pozostawienie wewnątrz otwartych przestrzeni, do dowolnej aranżacji, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami samych najemców. W jej koncepcji mogłyby tu powstać sklepy odzieżowe, obuwnicze, itd. Pierwsze zapytania ze strony najemców już się pojawiły. Wstępne rozmowy były już prowadzone z marką drogeryjną. Konkretnych umów jeszcze nie podpisano.

– Największym atutem obiektu jest lokalizacja – zapewnia Rodecka. – W sąsiedztwie działają już placówki banków, są sklepy Lidla i Lewiatana – mówi Rodecka.