Wśród najemców będzie OBI

Jak podają inwestorzy, nad tą częścią galerii handlowej znajdują się dodatkowo powierzchnie biurowe do wynajęcia o łącznej pow. 1633 mkw. Pojawi się tu również parking na 962 samochody.

W drugiej fazie Morskiego Parku Handlowego do użytku zostaną oddane powierzchnie typu „big-box”, stacja benzynowa i restauracja typu „drive-in”. Otwarcie tej części wstępnie zostało zaplanowane na trzeci kwartał 2011 roku.

Prace budowlane przy Morskim Parku Handlowym rozpoczęły się w lutym 2010 roku. Będzie to pierwszy tego typu kompleks handlowy na Pomorzu. W założeniu ma on łączyć formułę centrum typu outlet oraz tradycyjnego parku handlowego.

W Morskim Parku Handlowym do dyspozycji najemców oddane zostanie 63 tys. mkw. powierzchni handlowej. Całkowita powierzchnia najmu wraz z Fashion House wyniesie 86 tys. mkw., natomiast całkowita powierzchnia działki, na której znajdzie się kompleks to 160 247 mkw. W jej skład wchodzić będzie także parking na 1500 samochodów.

Generalnym wykonawcą inwestycji Liebrecht & wooD jest firma Hochtief Polska. Wszystkie prace idą zgodnie z założonym harmonogramem, zapewniają przedstawiciele tych spółek.

Komercjalizacją obiektu zajmuje się agencja CB Richard Ellis.