Sieć odzieżowa Cubus posiada ponad 240 sklepów. Pierwszy salon w Polsce firma otworzyła w 1996 roku. Marka działa w pięciu krajach: Norwegii, Szwecji, Niemczech, w Polsce i na Litwie.

Cubus dołączy do grona najemców, którzy już zdecydowali się otworzyć sklepy w centrum handlowym Turawa Park. Będą to m.in.: Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, Rossmann, Sephora, CCC, Empik, City Sport, Apart i Takko Fashion, KFC, Grycan. Ponadto centrum wzbogaci się o markę odzieży sportowej – EXIsport.

Na terenie galerii trwają ostatnie przygotowania do otwarcia, które jest planowane na wiosnę br. Helical Poland zobowiązał się również do modernizacji infrastruktury drogowej wokół centrum, w tym do sfinansowania przedłużenia ul. Witosa do obwodnicy Opola. Firma wystąpiła także z propozycją zagospodarowania terenu wokół centrum, w pobliżu sąsiadującego osiedla mieszkaniowego – Zawada. Na przebudowę dróg w tej okolicy Helical Poland przeznaczył 430 tys. zł.

W centrum handlowym Turawa Park w Opolu znajdzie się ok. 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji. Całkowita powierzchnia centrum to 40 tys. mkw. Wartość inwestycji to 75 mln euro. Leasingiem zajmuje się zespól Helical Poland, który działa we współpracy z Colliers International i Mallson.