W najbliższym czasie właściciel Galerii Copernicus ma podpisać umowę kupna gruntu sąsiadującego z centrum. Jak podaje portal Nowości, transakcja jest związana z planami rozbudowy obiektu. W związku z tym powierzchnia handlowa miałaby się znacznie powiększyć. W galerii znalazłoby się także więcej miejsca dla nowych marek. Na razie przedstawiciele centrum nie chcą komentować sprawy.

W Galerii Copernicus znajduje się część handlowa, licząca 90 sklepów o łącznej powierzchni sprzedaży 18,5 tys. mkw. Na pierwszym piętrze zlokalizowano część rozrywkową z kręgielnią o powierzchni 1,38 tys. mkw. W obiekcie znajduje się także hipermarket Real o powierzchni 11,4 tys. mkw. Najwięksi najemcy galerii to także Media Markt, H&M, Reserved, Smyk, Top Secret i Empik.

Spółka Galeria Copernicus – Toruń została zawiązana jako spółka celowa do realizacji projektu centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Copernicus w Toruniu przez Meinl European Land jako inwestora poprzez jego spółkę z grupy holdingowej – Manhattan Development oraz spółkę z grupy holdingowej TK Development – Euro Mall Toruń Holding jako dewelopera.

Atrium jest firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości, która koncentruje się przede wszystkim na inwestycjach w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej. Do działalności operacyjnej w Polsce powołana jest spółka Atrium Poland Real Estate Management, która zarządza portfolio grupy w Polsce i krajach bałtyckich.