Obiekt nie ma konkurencji w Siedlcach

O planach Konstantego Strusa portal Retailnet.pl informował we wrześniu ubiegłego roku. Odbył się wówczas przetarg na grunty miejskie przy ulicy Piłsudskiego, Sportowej i Katedralnej o łącznej powierzchni 2,1265 ha. Przedsiębiorstwo Budowlane Konstantego Strusa kupiło działkę, a deweloper postanowił wybudować centrum handlowe o powierzchni użytkowej 35-38 tys. mkw.

Według Piotra Wasilewskiego, Retail Agency Director w DTZ, nowy obiekt handlowy w Siedlcach ma duży potencjał biznesowy, wynikający z kilku ważnych czynników.

Jednym z nich jest miasto. – Siedlce to, w opinii najemców, jeden z najciekawszych w Polsce ośrodków miejskich o liczbie mieszkańców zbliżonej do 70 tys. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest niskie nasycenie nowoczesną powierzchnią handlową oraz korzystna kondycja ekonomiczna tego regionu -ocenia Wasilewski.

Za powodzeniem inwestycji przemawia również lokalizacja. – Działka, na której ma stanąć galeria Konstantego Strusa mieści się tuż przy skrzyżowaniu dwóch głównych miejskich. Dodatkowo teren ma wystarczającą powierzchnię, by wybudowany na nim obiekt w pełni zaspokoił zapotrzebowanie na powierzchnię handlową w tym mieście w najbliższym czasie. Ponadto w posiadaniu dewelopera znajdują się grunty przyległe do działki, na której stanie galeria. Daje to możliwości dalszej rozbudowy – komentuje ekspert.

Piotr Wasilewski zwraca także uwagę na inny ważny czynnik: Projekt nie ma konkurencji, a co za tym idzie inwestor posiada duże możliwości w doborze najemców. Pozwoli to uzyskać satysfakcjonujący zwrot z inwestycji – twierdzi.