Sklepy zostaną otwarte w kwietniu br. Obydwa lokale mają 425 mkw. powierzchni najmu.

Mix Electronics Mix SA to polska sieć salonów RTV, AGD, Nowych Technologii i GSM oraz hurtowni. Firma działa na rynku od 1991 roku. Obecnie spółka posiada ponad 200 salonów w całej Polsce. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Arpol SJ, franczyza Mix Electronics, wybrał centrum handlowego Fortuna – powiedział Kevin Craighead, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami, Portico Investments.

Drugim najemcą częstochowskiej galerii jest marka odzieżowa Takko Fashion. – Jest nam niezmiernie miło, że Takko Fashion wybrało CH Fortuna w Częstochowie, tym bardziej, że będzie to pierwszy sklep Takko w tym rejonie. Jestem przekonany, że oferta sklepu spotka się z wielkim zainteresowaniem potencjalnych konsumentów, tym samym przyczyni się do powiększenia grona stałych klientów – dodał Kevin Craighead.

Portico Investments jest jednym z największych inwestorów i deweloperów w Środkowo-Wchodniej Europie, którego podmiotem działań są w szczególności nieruchomości komercyjne przy współpracy z operatorami spożywczymi. Portico Investments prowadzi 52 projekty w czterech krajach, które są w trakcie budowy lub nabyte w ciągu ostatnich trzech lat. Zarządza 260 tys. mkw nieruchomości.