Bobkowska powiedziała, że zainteresowanie przemyską inwestycją wykazuje 10 funduszy. Pieniądze ze sprzedaży mają zostać przeznaczone na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Planowana transakcja dojdzie do skutku najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Ewa Bobkowska poinformowała również, że ropoczęły się prace przy budowie galerii Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu. Obiekt będzie miał 22 tys. mkw. i zostanie otwarty pod koniec przyszłego roku. W zaawansowanym stadium są rozmowy z najemcami, którzy łącznie zajmą ponad połowę powierzchni handlowej galerii.

Jednocześnie prezes firmy PA Nova przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące planów spółki, która zamierza wybudować kolejne trzy obiekty: w Jaworznie, Stalowej Woli, Kluczborku i Zamościu.

W tym roku ruszą prace przy parku handlowym w Stalowej Woli. Wkrótce rozpocznie się także realizacja obiektu w Zamościu, który aktualnie jest wynajęty w 70 proc. Na sierpień br. firma zaplanowała także początek budowy inwestycji w Kluczborku.

Z kolei projekt handlowy w Jaworznie ruszy z przygotowaniami w 2012 roku. PA Nova ma w nim udziały wynoszące 50 proc.

PA Nova przewidywała, że w 2010 roku osiągnie 19,5 mln zł zysku i 143,2 mln zł przychodów. Wyniki finansowe za miniony rok były wyższe od prognozowanych. Firma zanotowała 20,2 mln zł zysku netto oraz 146,5 mln zł przychodów.