– Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich fanów sklepów TK Maxx, którzy licznie wysyłali nam zapytania o to, kiedy sklep TK Maxx powstanie w Krakowie. Mamy nadzieję, że umiejscowienie TK Maxx w Bonarce dodatkowo ucieszy naszych klientów – powiedziała Agata Muszyńska, dyrektor marketingu TJX Poland.

Otwarcie sklepu jest częścią strategii, która zakłada pojawienie się w pierwszym półroczu 2011 roku sklepów TK Maxx również w Radomiu, Szczecinie, Bydgoszczy, Częstochowie i Zabrzu. Pierwszy sklep marki TK Maxx został otwarty 17 września 2009 w Czeladzi. Kolejne pojawiły się w Bielsku Białej, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Warszawie w DT Wars i Sawa oraz w CH Blue City. Na wiosnę br. zaplanowano otwarcie salonu we wrocławskim PH Młyn.

TK Maxx oferuje pod jednym dachem dział damski, męski oraz dziecięcy, a także obuwie, dodatki i akcesoria dla domu, znanych i modnych marek w cenach do 60 proc. taniej od regularnych cen sprzedaży w Polsce i na świecie. Sieć opiera się na unikatowej koncepcji off-price, która polega na sprzedaży produktów znanych marek i projektantów w okazyjnych cenach.

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajduje się 270 sklepów, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City.