Generalnym wykonawcą legnickiego projektu została CFE Polska Sp. z o.o. Firma podpisała umowę z należącą do Grupy Kapitałowej Rank Progress spółką E.F. Progress IX. Kontrakt opiewa na 19,5 mln zł, poinformowała Halina Wyborska, rzecznik prasowy Rank Progressu.

Realizacja pierwszej fazy projektu zakończy się w październiku 2011 roku. Do tego czasu CFE ma wybudować handlowo-usługowe OBI w Miejscu Piastowym. Nowy supermarket będzie liczyć 10,5 tys. mkw. powierzchni. Jak informuje Wyborska, umowa obejmuje realizację centrum wraz z wykonaniem niezbędnych przekładek, wszystkich przyłączy i sieci, usunięciem kolizji oraz budową zewnętrznego i wewnętrznego układu drogowego wraz z nasadzeniem drzewostanu.

Całe centrum handlowe ma być gotowe już w IV kwartale 2012 roku. Po zakończeniu realizacji OBI Rank Progres chce przystąpić do budowy galerii. W drugiej fazie przewidziano stworzenie obiektu o powierzchni 18 mkw. W otoczeniu galerii pojawi się również parking dla klientów, który pomieści około 380 samochodów, zapowiada inwestor.

Rank Progress SA prowadzi inwestycje w całym kraju. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji wielkopowierzchniowych centrów handlowych, śródmiejskich galerii handlowych, inwestycji mieszkaniowych oraz krótkoterminowych projektów o wysokiej rentowności. W lipcu 2010 roku firma weszła na Giełdę Papierów Wartościowych.