Yovav Carmi posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie finansów nieruchomości. Od 2001 roku jest dyrektorem finansowym i członkiem zarządu zagranicznych spółek należących do Grupy GTC. W latach 1998 – 2001 był kontrolerem w spółkach należących do Grupy Kardan. Wcześniej pracował w Izraelskiej Komisji Papierów Wartościowych. Swoją karierę zawodową. Yovav Carmi rozpoczął w 1994 roku jako audytor w Ernst & Young.

Yovav Carmi uzyskał tytuł licencjata prawa i licencjata w dziedzinie rachunkowości na Uniwersytecie w Tel-Avivie. Ponadto, jest również Licencjonowanym Biegłym Rewidentem w Izraelu.

Pod koniec lutego br. informowaliśmy, że GTC zamierza do końca 2012 roku oddać 230 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Przewodniczący rady nadzorczej spółki, Eli Alroy, powiedział wówczas, że oznacza to ukończenie 1-2 projektów rocznie. Firma zapowiadała także inwestycje w Polsce.

Spółka deweloperska Globe Trade Centre SA na liście zrealizowanych projektów handlowych ma: Galerię Mokotów w Warszawie, Galerię Kazimierz w Krakowie oraz Galerię Jurajską w Częstochowie. W portfolio GTC znajduje się także Avenue Mall w Zagrzebiu oraz trzy centra handlowe w średniej wielkości miastach w Rumunii. GTC kontynuuje też budowę centrów handlowo-rozrywkowych w Bułgarii, Chorwacji, Czechach i Rumunii.