Textilmarket to sieć, która obecnie posiada 206 sklepów dyskontowych w całej Polsce. Firma otwiera placówki głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. Powierzchnia handlowa w zależności od lokalizacji wynosi 160-420 mkw. Właściccielem sieci Textilmarket jest firma Adesso sp. z o.o. S.K.A, która należy obecnie do grupy kapitałowej Redan SA. Sklepy Textilmarket oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych w dobrej cenie. Asortyment oferowanych produktów jest ciągle poszerzany.

To już druga tego typu marka w galerii, odpowiadająca na zapotrzebowanie klientów na towary nie odbiegające jakością od marek fashionowych, jednak w bardziej konkurencyjnej cenie. W centrum działa także dyskontowa sieć odzieżowa – Pepco.

Inwestor centrum zapowiedział niedawno, że w maju ruszy również salon sieci Empik. Niedługo w Galerii Rumia pojawi się także Profesjonalna Pralnia.

Galeria Rumia to nowoczesne, wielofunkcyjne centrum handlowe o powierzchni 39 tys. mkw. Na trzech poziomach handlowych znajduje się 90 lokali handlowo-usługowych. Na czterech poziomach parkingowych przygotowano blisko 500 miejsc postojowych. Największym najemcą obiektu są delikatesy Delima. Właścicielem galerii jest firma Polimeni International.