„Rozpoczęły się prace związane z poszerzaniem ulicy Sądowej. Trwa również rozbiórka tunelu dla pieszych. Wszystko zgodnie z harmonogramem” – czytamy w komunikacie wydanym przez inwestora, firmę Neinver, stanowiącym sprawozdanie z postępu prac na budowie dworca i Galerii Katowickiej. Ta, jak już informowaliśmy, ma zostać oddana do użytku w II kwartale 2013 roku. Wcześniej natomiast zakończą się prace związane z budową dworca kolejowego – oficjalna inauguracja obiektu została zaplanowana na wiosnę przyszłego roku.

„W ramach tego projektu powstanie łącznie niemal 200 tys. mkw. nowej powierzchni użytkowej, z czego 53 tys. mkw. to powierzchnia handlowa. Dzięki realizowanej inwestycji, struktura katowickiego Śródmieścia zostanie zreorganizowana i unowocześniona. Plac Szewczyka, który do tej pory był miejscem stacjonowania autobusów, zmieni się w przyjazny pieszym skwer i pasaż miejski. Nowe centrum będzie łączyć funkcje transportu pasażerskiego, handlu, biznesu oraz kultury i rozrywki” – podaje Neinver.

Postępy pracy nad budową obiektu można na bieżąco śledzić ma specjalnie w tym celu stworzonej stronie internetowej. Na www.dworzec-katowice.info dostępna jest między innymi relacja video z przebiegu budowy.