W Toruniu jest miejsce na sklepy wielkopowierzchniowe

Budynek osiągnął 100 proc. zaawansowania – informuje firma CMP, odpowiedzialna za realizację inwestycji. Trwa montaż okładzin ceramicznych na fasadzie budynku, a na elewacji zamontowano już pierwsze logo Millenium Hall.

Postępy w zakresie architektury wnętrz i instalacji wewnętrznych posuwają się sprawnie. Ukończono większość pomieszczeń technicznych. Teraz pracują w nich ekipy firm instalacyjnych. W marcu rozpoczął się montaż schodów, chodników ruchomych i wind. Można już podziwiać efekt realizacji architektury wnętrz pasaży. Strefy najmu w Millenium Hall zostały już wyznaczone zgodnie z podpisanymi umowami. Pod koniec maja najemcy będą mogli urządzać wynajęte powierzchnie.

W ostatni etap weszła także komercjalizacja obiektu. Do wynajęcia zostały ostatnie lokale. Millenium Hall dysponuje ponad 55 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Powstanie tu 250 sklepów, butików z odzieżą, obuwiem, wyposażeniem wnętrz oraz restauracje, kawiarnie i cukiernie. Na powierzchni 2,5 tys. mkw. będą funkcjonować delikatesy spożywcze. Na klientów czeka 1000 miejsc parkingowych.

W Millenium Hall pojawią się marki, które zadebiutują na rzeszowskim rynku. Grupa Inditex otworzy salony: Pull and Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho.

W centrum zagoszczą także cztery marki grupy LPP SA: Reserved, Cropp, House oraz Mohito. Firma wynajęła powierzchnię dwukrotnie większą niż wcześniej zakładano.

Millenium Hall wciela w życie koncepcję centrum „trzeciej generacji”, które wzbogaca funkcję handlową o dodatkowe elementy: centrum rozrywki, zespołu kinowego, sportowo-rekreacyjnego, hotelowego i konferencyjnego.

W centrum będzie działać hotel Hilton Garden Inn, klub muzyczny oraz multipleks Multikina.

Ponadto na terenie centrum będzie funkcjonować placówka Stowarzyszenia Siemacha, której misją i celem jest tworzenie spójnego systemu wsparcia dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, realizowanie projektów społecznych nastawionych na młodzież.

Otwarcie obiektu zaplanowano na październik 2011 roku.