Kawiarnię Bali Cafe & Dim Sum House cechuje nie tylko orientalny charakter menu, ale również oryginalny wystrój – ma kształt przeszklonej rotundy. Jako główne materiały konstrukcyjne wykorzystano szkło, drewno i aluminium, co pozwoliło uzyskać efekt lekkości. Pośrodku restauracji umieszczono bar, dookoła którego ustawiono wygodne fotele i siedziska. Klienci spędzający tu czas mają możliwość obejrzenia centrum Blue City z nowej perspektywy. Wysunięty balkon pozwala na przykład śledzić wydarzenia w czasie imprez odbywających się pod fontanną.

Bali Cafe & Dim Sum House to przede wszystkim egzotyczna kuchnia rodem z Bali, ale też orientalne kawy i herbaty, wyszukane drinki, wina, piwa azjatyckie oraz zdrowe koktajle warzywno-owocowe. Sztandarowym daniem restauracji są popularne w południowo-wschodniej Azji pierożki Dim Sum. Gotuje się je na parze lub smaży w oleju koksowym, a serwuje w bambusowym koszyku. Przygotowywane są tu przez rodowitych balijskich kucharzy z oryginalnych azjatyckich składników, faszerowane owocami morza, warzywami i mięsem.

Kawiarnia dołączyła do food courtu Blue City – galerii, która w swojej ofercie posiada łącznie ponad 200 sklepów, restauracji, barów, kawiarni i punktów usługowych oraz duże centrum rekreacyjne.