Inwestorzy są zainteresowani Toruniem

Rzecznik prasowy prezydenta Torunia – Aleksandra Iżycka w rozmowie z Retailnet.pl powiedziała, że inwestycją w mieście jest także zainteresowana firma Karawela. – Nie ma jednak żadnych konkretnych decyzji w tej sprawie – podkreśliła Iżycka. Na razie pewne jest to, że powstanie hipermarket budowlany Castorama.

W Toruniu jest miejsce na sklepy wielkopowierzchniowe zlokalizowane przy Castoramie. Rozpoczyna się remont Szosy Bydgoskiej, w które włączyła się firma Nesta, realizująca projekt budowy hipermarketu. „W ramach porozumienia wybudowane zostanie skrzyżowanie umożliwiające wjazd i wyjazd z Castoramy, chodniki, oświetlenie oraz droga rowerowa. Prace powinny zakończyć się do końca czerwca 2011 r., kiedy to wybudowana zostanie Castorama.” – czytamy na stronie UM Torunia.

Podczas podpisywania umowy z miastem współwłaściciel Nesty – Jerzy Bańkowski – ujawnił, że firma podpisała umowy przedwstępne z kolejnymi inwestorami. Teren, na którym mogłyby powstać nowe obiekty obejmuje 28 ha. Nesta liczy, że do końca 2014 roku cały obszar zostanie zagospodarowany.

Nowy market budowlano-remontowy Castorama w Toruniu będzie miał ponad 9 tys. powierzchni całkowitej. Będzie to jednokondygnacyjna hala sprzedażowa wyposażona w magazyn i zaplecze. Obiekt ma prowadzić sprzedaż artykułów budowlanych, a także elementów wyposażeniem wnętrz i ogrodów na powierzchni sięgającej około siedmiu tysięcy mkw. (resztę będą stanowić pomieszczenia służbowe).