O planach firmy Inwestor pisaliśmy w styczniu. Wtedy spółka ujawniła, że zamierza wybudować małą, śródmiejską galerię na wzór CH Hermes w Skarżysku-Kamiennej. Będą to dwa trzykondygnacyjne budynki z parkingami otwartymi. Powierzchnia całkowita nowego centrum wyniesie ponad 9,4 tys. mkw. Na wykonanie zlecenia firma przewidziała dziewięć miesięcy. W Galerii Kamiennej mają powstać restauracje i mniejsze punkty gastronomiczne. Swoje sklepy otworzy także sieć Empik, Reserved i Orsay. W pobliżu galerii pojawi się market spożywczy.

W lutym Biuro Prawno-Finansowe Inwestor ogłosiło także przetarg na budowę Galerii Kociewskiej w Tczewie. Tak, jak w przypadku Galerii Kamiennej, zamówienie obejmuje budowę obiektu handlowo-usługowego. Galeria Kociewska ma być obiektem czterokondygnacyjnym z jednym poziomem podziemnym i parkingami w części nad- i podziemnej. Powierzchnia całkowita centrum to ponad 26,3 tys. mkw.

Firma Inwestor zajmuje się działalnością finansową, w tym obrotem i pośrednictwem w obrocie papierami wartościowymi oraz przedwojennymi obligacjami. Spółka działa także na rynku nieruchomości we wschodniej i centralnej Polsce. Jej sztandarową inwestycją jest położone w ścisłym centrum Białej Podlaskiej centrum handlowe Rywal o powierzchni 13,5 tys. mkw. oraz położone w centrum Skarżyska-Kamiennej centrum handlowe Hermes o powierzchni 13,8 tys. mkw.