Właścicielami gruntów są spółki Galeria Krosno I, II, III i IV, które dysponują powierzchnią gruntu około 18 ha. Działki są niezabudowane z dostępem do mediów. Jedną z nieruchomości jest m.in. działka przy ul. Bieszczadzkiej. To miejsce, w którym będzie się ona łączyć z nową obwodnicą miasta za sprawą ronda wykonanego przez Galerię Krosno. Po uruchomieniu obejmie swoim zasięgiem tzw. podkarpackie trójmiasto Jasło-Krosno-Sanok. Wielkość obszaru pozwala na budowę dwóch hipermarketów (spożywczgo i budowlanego) z galerią handlową.

Spółki Galeria Krosno są po wstępnych rozmowach dotyczących komercjalizacji. Umowy przedwstępne będą decydować o wielkościach docelowych obiektów oraz ich umiejscowieniu.

Spółka nie wyklucza obecności firm zewnętrznych w procesie inwestycyjnym poprzez wybraną formę kooperacji.

Agnieszka Trajko-Bąk, Research Analyst, Jones Lang La Salle, w artykule dla Shopping Center Poland wskazała, że Krosno jest miastem, w którym jest jeszcze miejsce na nowe obiekty handlowe: Choć jest na mapie Polski kilka ośrodków, w których liczba obiektów handlowych wydaje się być wystarczająca, wiele polskich miast charakteryzuje niedobór powierzchni handlowych. Należą do nich m.in.: Siedlce, Inowrocław, Tomaszów Mazowiecki, Wodzisław Śląski, Skierniewice, Krosno, Nysa, a także Tczew, Chełm, Sieradz, Bełchatów, Głogów czy Ostrowiec, gdzie oferta handlowa jest niewystarczająca.