Trzy największe na rynku centra oferują łącznie ok. 100 tys. mkw.

Toruń jest otwarty na nowe inicjatywy handlowe, o czym świadczy najlepszy wynik w zeszłorocznym rankingu „Forbesa”. Oprócz istniejących już obiektów, obecnie trwa przygotowanie dwóch dużych inwestycji, w wyniku których otwarte zostaną nowe centra handlowe.

Jeden z obiektów – centrum handlowo-rozrywkowe Toruń Plaza – otwarty zostanie przy trasie wylotowej na Bydgoszcz. To doskonała lokalizacja, gdyż wielu mieszkańców podtoruńskich miejscowości dojeżdża do Torunia do pracy, więc po drodze będą mieli możliwość skorzystania z usług centrum handlowego. Obiekt będzie liczył 42 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni oraz parking na tysiąc dwieście miejsc. Inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku.

Kolejny obiekt powstanie w centrum miasta. Będzie to galeria zbliżona wielkością do Toruń Plaza. Właściciel terenu, Irlandzka Grupa Inwestycyjna, planuje zakończenie prac w 2012 roku.

Myślę, że na wspomnianych inwestycjach nie zakończy się budowa wielkopowierzchniowych obiektów handlowych w Toruniu, gdyż obserwujemy duże zainteresowanie terenami pod tego typu przedsięwzięcia. Jest to widoczne chociażby podczas międzynarodowych targów inwestycyjnych oraz w czasie bezpośrednich spotkań z potencjalnymi inwestorami. Gmina Miasta Toruń ma w ofercie inwestycyjnej jeszcze kilka atrakcyjnych terenów.