W obu centrach w ubiegłym roku wdrożono ekologiczne rozwiązana. Efekty widoczne są już teraz, wynika z informacji prasowej przesłanej przez MGPA Europe Fund III. Teraz galerie, chcąc kontynuować ideę oszczędzania energii, włączyły się w inicjatywę organizacji proekologicznej WWF.

„26 marca o 20.30 na godzinę zostanie wyłączone oświetlenie dekoracyjne wewnątrz CH Pogoria i CH Karolinka. Zgaśnie także iluminacja długiej na ponad kilometr fasady Karolinki. Podczas akcji „Godzina dla Ziemi” oba obiekty będą normalnie funkcjonować” – czytamy w komunikacie. 

Event jest międzynarodową inicjatywą na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Trwająca zaledwie godzinę akcja to rodzaj apelu – ma uświadomić wagę ekologicznej postawy, również w tak dużych obiektach jak galerie handlowe, które na co dzień zużywają olbrzymią ilość energii, wody, itp.

„W celu ograniczenia poboru energii elektrycznej w obu centrach trwa proces wymiany zwykłych żarówek na oświetlenie LED-owe lub energooszczędne świetlówki, niezawierające rtęci. Trwają także prace nad poprawą efektywności segregacji odpadów. Zadbano o udoskonalenie systemu ograniczającego zużycie wody poprzez montaż perlatorów, a stosowane w CH Karolinka i CH Pogoria środki czystości są całkowicie biodegradalne. Jest to istotne, gdyż w samej tylko Pogorii rocznie zużywa się ok. 1000 litrów mydła w płynie i ok. 740 litrów środka czyszczącego do podłóg” – wskazuje komunikat.

R E K L A M A 

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !