Z informacji uzyskanych przez portal Retailnet.pl wynika, że największe lokale powstaną w Galerii Środkowej, Wschodniej, w środkowej części Galerii Północnej oraz w zachodniej i środkowej części Galerii Południowej. Będą one miały ponad 100 mkw. każdy. Do wynajęcia jest 15 takich sklepów. Małe lokale będą skoncentrowane w pozostałej części Galerii Północnej, Południowej oraz Galerii Zachodniej. Całkowita powierzchnia komercyjna wyniesie 3,7 tys. mkw.

– W galeriach handlowych Dworca Centralnego będą funkcjonować głównie punkty z prasą, książkami, artykułami spożywczymi, miejsca, w których podróżni wypiją kawę, kupią pamiątki czy upominki. Przewidziane są butiki z galanterią skórzaną, sprzętem komputerowym i elektronicznym. Klienci dworca będą mieli dostęp m.in. do usług fotograficznych, szewskich, dorobią klucze, znajdą biura podróży, salony lotto oraz kantory – wyjaśniają prawnicy Kancelarii Trusiewicz Siwko odpowiedzialni za prawne aspekty komercjalizacji dworca. Za wynajem lokali odpowiedzialna jest firma DTZ.

Projektodawcom zależy na wysokim standardzie wynajmowanych lokali przy jednoczesnym powiększeniu ich metrażu. Nowe galerie będą nowoczesne, przestronne, ale przede wszystkim przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Szacowana łączna wartość prac na Dworcu Centralnym wynosi ok. 22 mln zł. Realizacja projektu zakończy się w pierwszej połowie 2012 roku.

Kancelaria Trusiewicz Siwko to eksperci prawni specjalizujący się w dziedzinie nieruchomości, inwestycji infrastrukturalnych oraz projektów realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

R E K L A M A 

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !