W analizie dotyczącej białostockiego rynku powierzchni handlowych czytamy, że na tle stosunkowo dobrej ogólnej sytuacji, problemy zdaje się mieć Galeria Podlaska. Aż 32 proc. powierzchni pozostaje niewynajętej – czytamy w analizie.

Na całkiem niezłym poziomie plasuje się również handel na głównych ulicach miasta. „Tkanka urbanistyczna, która zazwyczaj przyciąga najemców z branż odzieżowej, rozrywkowej czy towarów luksusowych jest w mieście ograniczona jedynie do rejonu ulicy Lipowej i Rynku Kościuszki. Tam jednak dominują najemcy z branży usługowej, telefonów komórkowych i lokalnych najemców spożywczych oraz banków. Pomimo niedawnej rewitalizacji tego rejonu, nie udało się przyciągnąć popularnych sieci handlowych, których obecność wzmocniłaby ten obszar jako destynację zakupową” – informuje Jones Lang LaSalle.

– Trzeba mieć na uwadze, że rynek powierzchni handlowych w mieście jest obecnie nasycony i musi upłynąć trochę czasu, by udało się zapełnić nowy projekt handlowy najemcami – komentuje Jan Jakub Zombirt, analityk rynku powierzchni handlowych w Jones Lang LaSalle. Wymienia on również nowe obiekty handlowe, które na białostockim rynku mają się rozwijać. Wskazuje m.in. Galerię Jagiellonia przy ul. Jurowieckiej, Białe Tarasy przy Pl. Inwalidów Wojennych oraz Galerię Copernicus w okolicy dworca PKS. Nadmienia także o możliwości wykreowania nowych lokalizacji pod przyszłe centra osiedlowe (np. Galeria Antoniuk).

R E K L A M A 

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !