Rynek odradza się w dojrzalszej odsłonie

– Cieszymy się z podpisania kluczowej umowy najmu z operatorem spożywczym, tym bardziej, że jest to światowy lider handlu w swojej branży i jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku – mówi Dariusz Wolanin, dyrektor ds. komercjalizacji w Acteeum. – W chwili obecnej skupiamy się na pozostałych kluczowych najemcach zarówno z branży „Dom i Ogród”, jak i dużych sieciach odzieżowych oraz operatorach RTV/AGD – dodaje.

Zdaniem Wolanina projekt został bardzo dobrze przyjęty przez rynek i cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko sieci, ale i lokalnych przedsiębiorców, których pojawienie się w galerii będzie idealnym uzupełnieniem oferty handlowej.

Galeria w Inowrocławiu będzie pierwszym tego rodzaju obiektem w mieście. W jednokondygnacyjnym budynku obok hipermarketu spożywczego znajdzie się ponad 70 najemców oraz market budowlany. Otwarcie galerii dla klientów planuje sią na IV kwartał 2012 roku.

– Inowrocław długo czekał na nowoczesną galerię handlową i bardzo się cieszymy, że będziemy mogli zrealizować nasz projekt właśnie w tym mieście. Budowana przez nas galeria zapewni możliwość kompleksowych zakupów dla 80 tysięcy mieszkańców Inowrocławia, jak również 120 tys. mieszkańców z regionu, którzy do tej pory musieli jeździć na zakupy do Bydgoszczy lub Torunia – zaznacza Tomasz Szewczyk, prezes Acteeum. – Tesco będzie kluczowym najemcą spożywczym w naszej galerii, a posiadanie takiego partnera gwarantuje sukces komercyjny inwestycji i zadowolenie klientów z jej oferty handlowej – konkluduje.

– Cieszymy się, że w przyszłym roku będziemy mogli zapewnić mieszkańcom tak ważnego miasta w regionie, jakim z pewnością jest Inowrocław, szerszy zakres usług i asortymentu. Dodatkową gwarancją zachowania odpowiedniej jakości będzie niewątpliwie doświadczony partner, jakim jest firma Acteeum – dodaje Bogdan Wróblewski, kierownik ds. expansji z ramienia Tesco Polska.

Acteeum Central Europe jest firmą działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. W Polsce odpowiada m.in. za rozbudowę centrów handlowych należących do ING REIM: „Ogrody” w Elblągu oraz „Sarni Stok” w Bielsku-Białej. Obecnie trwa komercjalizacja tych obiektów.

Od strony prawnej transakcje prowadziły: „pwp kancelarie prawne” reprezentowana przez mec. Jerzego Pyrcia ze strony Acteeum oraz kancelaria prawna Squire Sanders reprezentowana przez mec. Wachackiego ze strony Tesco.