Galeria Wilanów to nazwa robocza dla projektu, który ma stanąć na 7,5 ha działce w warszawskim Wilanowie. W założeniach centrum ma mieć 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zbudują je wspólnie firmy GTC i Polnord, które w tym celu powołały spółkę celową. GTC pełni w niej rolę zarządzającego projektem, przy pełnym wsparciu ze strony Polnordu.

Obecnie trwają pierwsze prace związane z przygotowywaniem koniecznych formalności, których finalnym etapem ma być wydanie pozwolenia na budowę. – W rozmowy zaangażowani są przedstawiciele GTC i Polnord, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i Dzielnicy Wilanów. Z uwagi na bliskość Pałacu w Wilanowie, projekt jest regularnie konsultowany z biurem konserwatora zabytków – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Przemysław Polak, przedstawiciel GTC.

W toku są także prace projektowe. Koncepcję architektoniczną centrum handlowego przygotowuje doświadczona izraelska pracownia Moshe Tzur Architects, która dla GTC zaprojektowała m.in. Galerię Harfa w Pradze.

Na razie generalny wykonawca nie został jeszcze wybrany. Nie rozpoczął się także proces wynajmu powierzchni handlowych. – Na obecnym etapie nie prowadzimy jeszcze komercjalizacji centrum. Jednak nasze analizy jednoznacznie wskazują, że powierzchnia handlowa w Wilanowie będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Od chwili ogłoszenia naszych planów, odbieramy bardzo wiele sygnałów od potencjalnych najemców. Są wśród nich największe i najpopularniejsze marki polskie i międzynarodowe – dodaje Polak.

Firma planuje rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku, ale dokładna data jest uzależniona od decyzji administracyjnych.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !