Plany rozszerzenia pola działania spółki Atlas Estates wiążą się między innymi ze zmianą na stanowisku prezesa. Pół roku temu funkcję tą objął Rueven Havar, który w przeszłości był dyrektorem zarządzającym spółki, która zbudowała centra handlowe w Czechach i Rumunii. Teraz droga ta ma być kontynuowana. – Realizujemy projekty mieszkaniowe, posiadamy w portfolio budynki biurowe i hotelowe. Jesteśmy widoczni na rynku warszawskim, gdzie teraz przymierzamy się do budowy wieżowca, którego powierzchnia osiągnie 40 tys. mkw. Wejście na rynek centrów handlowych byłoby naturalnym rozszerzeniem spektrum naszej działalności – mówi Michał Witkowski, szef sprzedaży i marketingu w spółce Atlas Estates.

Atlas poszukuje aktualnie lokalizacji pod pierwszą inwestycję o charakterze komercyjnym. Z informacji uzyskanych od Witkowskiego wynika, że firma chce znaleźć działkę jeszcze w tym roku. Nie zdradza jednak, jaki obszar kraju jest brany pod uwagę, ani jakiej wielkości teren jest poszukiwany. – Jeszcze za wcześnie, aby zdradzać szczegóły. Aktualnie bacznie przyglądamy się rynkowi – mówi.

Atlas Estates jest spółką inwestującą w nieruchomości w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma działa aktualnie na terenie takich państw jak Polska, Węgry i Rumunia, kształtując portfel aktywów i przedsięwzięć deweloperskich.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !