O tym, że Pa Nova będzie chciała sprzedać przemyską galerię poinformowała na konferencji prasowej Ewa Bobkowska, prezes firmy. Dyrektor ds. inwestycji  Pa Nova – Jacek Tajster – powiedział portalowi Retailnet.pl, że zainteresowanie obiektem jest duże, a sprzedaż zależy od uzyskania jak najlepszej oferty. – Nie ma konkretnego terminu sprzedaży. Wszystko zależy od propozycji, które otrzymamy – dodał. Nie chciał jednak zdradzić, jakie spółki są zainteresowane zakupem oraz na jaką kwotę jest wyceniana galeria.

Ewa Bobkowska poinformowała także, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

Galeria Sanowa jest obecnie wynajęta w 96 proc.

Galeria Sanowa to obiekt handlowo-usługowy zlokalizowany u zbiegu ulic Sanowej, Brudzewskiego i Rzeźniczej w Przemyślu. Jej całkowita powierzchnia wynosi 30 tys. mkw., z czego 21 tys. mkw. przeznaczono na wynajem. Dla zmotoryzowanych klientów przewidziano parking podziemny oraz jedną kondygnację naziemną. Budowę inwestycji rozpoczęto w 2008 roku. Oficjalne otwarcie galerii odbyło się 26 października 2010 roku. Główni najemcy to: Kaufland, H&M, Douglas, MediaExpert, Reserved i Deichmann. Inwestorem galerii jest San Development sp. z o. o., natomiast generalnym wykonawcą PA Nova SA.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !