Sfinks Polska osiągnął w 2010 roku przychody skonsolidowane na poziomie 161,6 mln zł. Ponadto grupa w ubiegłym roku poprawiła wynik netto o 42 proc. i wynik operacyjny o 32 proc. Największy wzrost, bisko 80-proc., dotyczył wyniku brutto na sprzedaży grupy. Dzięki temu firmie udało się zredukować stratę z -17,8 mln zł do -3,7 mln zł.

Bardzo dobre wyniki finansowe są efektem zmian wprowadzanych w firmie. – Odnotowana poprawa rentowności to owoc prowadzonej restrukturyzacji, a coraz lepsze wyniki grupy świadczą o tym, że droga, jaką obraliśmy jest właściwa, choć jej  efekty uwidocznią się w pełni dopiero w nadchodzących kwartałach. Tymczasem z satysfakcją przechodzimy z etapu porządkowania i restrukturyzacji do fazy rozwoju – powiedziała Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes Sfinks Polska.

Firma planuje także dalszy rozwój restauracji w ramach sieci Sphinx i Wook. W 2011 roku zostanie otwartych około 40 nowych lokali. – Ten rok oraz kolejne lata będą w Sfinksie oznaczały realizację założeń strategii rozwoju, w tym nowe otwarcia, zarówno pełnowymiarowych restauracji w segmencie casual dining, jak i lokali typu express – dodaje prezes Sfinksa.

Sfinks Polska zarządza obecnie 111 restauracjami, w tym siecią 94 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, dziewięcioma restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i ośmioma restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią co do wielkości, pod względem przychodów, firmą gastronomiczną w Polsce.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !