22 marca br. Echo Investment oraz Orbis zawarły umowę kupna-sprzedaży nieruchomości w Szczecinie, która sąsiaduje z centrum handlowo-rozrywkowym Galaxy, należącym do Echo Investment. Teren zostanie przeznaczony pod rozbudowę galerii.

Firma nabyła także od spółki Orbis teren w Krakowie. „Na nieruchomości powstanie zespół budynków o charakterze mieszanym – dokładny zakres funkcji, ich wzajemne relacje i wielkości powierzchni będą przedmiotem uzgodnień z przedstawicielami Urzędu Miasta Krakowa” – czytamy w komunikacie spółki.

Łączna wartość tych umów wyniosła 59,5 mln zł.

Echo Investment przekaże szczegóły planowanych projektów, ich wielkość, koszty i harmonogramy realizacji po wykonaniu analiz rynkowych i opracowaniu koncepcji architektonicznych.

Galaxy to największe centrum handlowo-rozrywkowe w regionie zachodniopomorskim. Obiekt zrealizowany przez Echo Investment dysponuje 42 tys. mkw. powierzchni pod wynajem. W Galaxy działa 190 sklepów i punktów usługowych, wielosalowe kino, kręgielnia, liczne kawiarnie i restauracje. Na pięciu poziomach parkingu znajduje się ok. 700 miejsc parkingowych, dodatkowo pod budynkiem centrum do dyspozycji klientów jest parking na ok. 600 samochodów. Obiekt został zaprojektowany przez polską pracownię architektoniczną OTH. Galaxy zostało otwarte w 2003 roku.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !