Lwia część rynku przypada inwestorom z Unii Europejskiej

Decyzja środowiskowa oraz umowa z miastem przybliżają TriGranit do zakończenia procesu administarcyjnego dotyczącego budowy nowoczesnego kompleksu komunikacyjnego i galerii handlowej przy dworcu PKP w Poznaniu. Węgierski deweloper poinformował, że może teraz oficjalnie wystąpić do wojewody wielkopolskiego z wnioskiem o wydanie decyzji lokalizacyjnej oraz o pozwolenie na budowę.

"Wojewoda Piotr Florek zadeklarował, że osobiście dopilnuje, aby wszelkie formalności i działania podległych mu służb przebiegały sprawnie. Potrzeba na to jednak około dwóch miesięcy, niczego nie da się już przyśpieszyć" – czytamy w komunikacie spółki.

Prezentacja projektu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego odbyła się podczas uroczystości związanych z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Poznaniu. Obecni byli prezydent Republiki Węgierskiej Pál Schmitt oraz właściciel firmy TriGranit – Sándor Demján. Stronę polską reprezentowali szefowie PKP SA, przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, szefowie firm i instytucji zaangażowanych w przygotowania i realizację projektu.

Jak już informowaliśmy, w marcu rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe na terenie dworca PKP. Rozpoczął się także proces komercjalizacji części handlowej.

Autorem projektu i koncepcji architektonicznej Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu jest międzynarodowe biuro architektoniczne Bose International Planning and Architecture, a autorem projektu architektoniczno-budowlanego poznańska pracownia Pentagram Architekci.

Wartość inwestycji jest szacowana na 160 mln euro.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !