Pierwsza działka jest zlokalizowana na Maślicach, w rejonie ul. Maślickiej, kolejna na Muchoborze Małym, w rejonie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Ostatnia znajduje się w rejonie Książa Wielkiego, blisko ul. Popielskiego.

– W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia ogranicza się znacznie możliwość wznoszenia parterowych marketów, jako terenochłonnych i nie odpowiadających wielkomiejskiemu charakterowi miasta – mówi Ossowicz.

Informuje też, że w przypadku lokalizacji poza obrzeżami miasta na inwestycje nakłada się ograniczenia. – Obiekty o powierzchni sprzedaży większej niż 500 mkw. muszą być co najmniej w połowie dwukondygnacyjne. W centrum obiekty o pow. sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. muszą mieć na 80 proc. powierzchni zabudowy co najmniej trzy kondygnacje – dodaje.

Miasto prowadzi politykę otwartą względem inwestorów. Preferowane są obiekty handlowe o „miejskiej” formie przestrzennej. Jednak ze względu na duże nasycenie rynku obiektami o charakterze komercyjnym, Wrocław nie prowadzi szczególnych działań, mających na celu przyciąganie takich obiektów.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !