Jak informuje komunikat firmy, w marcu 2011 roku spółka Rank Progress rozpoczęła procedurę wprowadzania obligacji do obrotu publicznego na rynku Catalyst, z nadzieją, że ich debiut nastąpi na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku.

– Zarówno udane emisje akcji jak i obligacji na łączną kwotę 150 mln zł świadczą że jesteśmy partnerem, któremu można zaufać, a w konsekwencji powierzyć środki finansowe o ogromnej wartości. Cieszymy się, że inwestorzy dostrzegli w nas potencjał i zaufali nam. Nie zamierzamy tego zaufania zawieść, tym bardziej, że w chwili obecnej toczą się procedury zabezpieczenia nowych gruntów pod przyszłe nieruchomości komercyjne zapewniające Grupie Kapitałowej wiele pracy na najbliższe lata, a partnerom finansowym i inwestycyjnym intratne korzyści – mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

W planach są kolejne inwestycje. Na tej liście znajdują się CH w Krośnie (ok. 14 tys. mkw. pow. najmu), galeria w Chojnicach (ok. 33 tys. mkw), CH w Skarżysku-Kamiennej o powierzchni najmu ok. 15 tys. mkw., CH w Jarosławiu (ok. 26 tys. mkw.), CH w okolicach Kielc (ok. 40 tys. mkw.) i CH blisko Warszawy (ok. 63 tys. mkw.).

W 2010 roku, jak czytamy w komunikacie, Rank Progress rozpoczął budowę Galerii Świdnickiej w Świdnicy, oddał do użytku Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze i kontynuował budowę Galerii Tęcza w Kaliszu – otwarcie planowane jest na październik 2011. Rozpoczęła się także realizacja Galerii Twierdza w Zamościu.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !