Do zagospodarowania pozostaje obszar między ul. Armii Krajowej, Władysława IV, Obrońców Wybrzeża. Dla tych terenów plan przewiduje możliwość powstania centrów handlowych.
Na obszarze objętym planem mogą ponadto powstać obiekty mieszkaniowe i hotelarskie.

Inwestorzy, którzy są zainteresowani rynkiem gdyńskim i planują budowę w tym rejonie centrów handlowych będą mieli konkurencję w postaci m.in. CH Klif Gdynia oraz CH Wzgórze.

Klif Gdynia działa na rynku od 1996 roku i należy do największych centrów handlowych w Polsce. Zarządza nim PNB Paribas Real Estate Advisory and Property Management Poland. Dzięki otwarciu nowej części, w maju 2009 roku, gdyński Klif powiększył swoją powierzchnię do ponad 30 tys. mkw., a liczba salonów i butików na jego terenie wzrosła do 150.

Centrum handlowe Wzgórze należy do Grupa Foncière Euris. Obiekt jest obecnie rozbudowywany.  Za proces deweloperski odpowiada Mayland Real Estate. Łączna powierzchnia galerii po zmianach wyniesie 63 tys. mkw. Na dwóch poziomach znajdzie się 250 sklepów. Parking pomieści 1,8 tys. aut.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !