Rynek handlowy będzie w najbliższych latach podlegał bardzo intensywnym procesom konsolidacyjnym. Jak twierdzi Krzysztof Gradecki, strategia spółki Eko Holding idealnie wpisuje się w te rozwijające się na rynku tendencje. – Receptą na powodzenie procesu konsolidacji jest umiejętność znalezienia podmiotów, które wzbogacają ofertę spółki przejmującej – mówi prezes grupy, która ostatnio podpisała przedwstępną umowę dotyczącą przejęcia spółki dystrybucyjnej Rovita.

To nie pierwsza fuzja z udziałem Eko Holding. W lutym br. spółka przejęła dystrybucję firm Lester SA oraz P. Godlewski Carpe Diem Sp. Po ich połączeniu został stworzony oddział PGD (segment dystrybucji drogeryjnej) w Warszawie.

Eko Holding aktywnie uczestniczył też w procesach akwizycyjnych w 2010 roku, kiedy to dokonał zakupu 64 proc. udziałów w poznańskich Drogeriach Aster. Przejął wówczas również 100 proc. udziałów Przedsiębiorstwa Handlowego Inter Kram – właściciela 35 sklepów w województwach lubuskim i wielkopolskim. W ręce Eko Holding trafiła też sieć supermarketów Gezet.

O konsekwencjach biznesowych tych fuzji, Krzysztof Gradecki będzie mówił na XII Forum Handlu Detalicznego BestShop. Gradecki jest jednym z prelegentów organizowanego przez Brog Media Biznesu spotkania przedstawicieli rynku handlu detalicznego.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !