Do skomercjalizowania są 4 tys. mkw. powierzchni handlowej. Pierwsze rozmowy z najemcami zainteresowanymi wynajmem powierzchni w Galerii Aurum już się rozpoczęły – powiedział Dariusz Kosior odpowiedzialny za komercjalizację obiektu.

Aktualnie trwają prace przy uzgadnianiu koncepcji centrum, która zakłada budowę dwukondygnacyjnego obiektu o powierzchni całkowitej do 9 tys. mkw. Usługi handlu zostaną zgromadzone na parterze, a na poziomie -1 powstanie parking podziemny na 150 miejsc. – Koncepcja zagospodarowania terenu wraz z rozmieszczeniem powierzchni handlowych jest w tej chwili na etapie uszczegółowiania – dodaje Dariusz Kosior. 

Firma Hausman zakłada, że w obiekcie znajdą się operatorzy wiodących marek handlowych oraz sieci działających w segmencie średniej i niższej półki cenowej. Galeria Aurum oferuje lokale powyżej 100 mkw., ale ich wielkość będzie dostosowywana do potrzeb konkretnego najemcy. Operator spożywczy zajmie powierzchnię 1,5 tys. mkw.

Biuro Obsługi Inwestycyjnej i Rynku Nieruchomości Hausman działa na rynku nieruchomości i inwestycji komercyjnych. Zajmuje się obsługą rynku nieruchomości komercyjnych,  zarządzaniem projektami inwestycyjnymi, komercjalizacją powierzchni handlowych oraz obsługą rozwoju sieci handlowych.