– W Resource Partners zyskaliśmy silnego partnera gotowego wesprzeć nasze obecne i przyszłe plany inwestycyjne – mówi Szczęsny.

Jest to jeden z wielu przykładów coraz częstszej współpracy sieci spożywczych z firmami z sektora private equity. Zwiększoną w ostatnim czasie aktywność funduszy inwestycyjnych na rynku handlu detalicznego mogliśmy obserwować nie tylko na przykładzie należącej do SPS Handel sieci Zielony Market, ale również sklepów Żabka czy Dino.

Na początku 2011 roku Mid Europa Partners przejął sieć sklepów Żabka. Według nieoficjalnych informacji sprzedano ją za około 1,6 mld zł (finalizacja transakcji uzależniona jest od zgody UOKiK). Przedstawiciele funduszu deklarują, że będą blisko współpracować z zarządem Żabki, wspierając go również w realizacji dalszych fuzji.

W sieć spożywczą zainwestował również fundusz Enterprise Investors, na partnera wybierając markety Dino. Po solidnym doinwestowaniu w kraju ma się pojawić 50 nowych sklepów tej marki.

Na ile intratna jest współpraca funduszy inwestycyjnych z sektorem detalicznym i jak przekłada się ona na zyski – z pewnością dowiemy się na najbliższym Forum BestShop. Wśród panelistów konferencji: Piotr Noceń, partner Resource Partners, Zbigniew Rekusz, partner Mide Europa Partners, Michał Rusiecki, partner funduszu Enterprise Investors, a po stronie detalistów – m.in. Szymon Piduch, prezes zarządu sieci Dino.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !