Ostatnio byliśmy świadkami przejęcia hurtowej części działalności Emperii przez Eurocash. – Konsolidacja stworzyła silnego partnera dla sieci detalicznych oraz producentów, a co za tym idzie lepsze warunki zakupowe. Fuzja pozwala nam teraz na wypracowanie lepszych rozwiązań i wynegocjowanie dla klientów korzystniejszych cen – mówi Pedro Martinho, członek zarządu Eurocashu.

W wyniku ostatnich procesów konsolidacyjnych polski handel tradycyjny zyskał potężnego sprzymierzeńca – uważa Magdalena Jończak, ekspert z firmy doradczej Deloitte Polska. – Dzięki Eurocash niezależni detaliści będą mogli korzystać z zakupowego efektu skali i w konsekwencji obniżyć ceny produktów oferowanych klientom. Może to być istotny atut w rywalizacji z dyskontami – dodaje

Fuzja dwóch największych na rynku graczy nie pozostawia zbyt dużego pola do działania dla małych, samodzielnych podmiotów. Teraz i one, aby przetrwać, muszą zjednoczyć siły. Dlatego proces łączenia się firm zajmujących się dystrybucją produktów FMCG do sieci lokalnych będzie w przyszłości bardzo dynamicznie postępował, oceniają eksperci.

Konsolidacja w polskim handlu, zarówno po stronie hurtu jak i detalu, będą głównym tematem XII Forum Handlu Detalicznego BestShop. 14 kwietnia w warszawskim hotelu Hilton spotkają się osoby ze ścisłego kierownictwa sieci handlowych, spółek dystrybucyjnych, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i eksperci z firm doradczych.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !