– Planowana galeria będzie miała 8 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej.  Znajdzie się w niej ponad 20 sklepów – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Jacek Tajster, dyrektor ds. inwestycji PA Nova. W sierpniu firma złoży wniosek o pozwolenie na budowę. Pod koniec bieżącego roku ruszą pierwsze prace a otwarcie obiektu ma nastąpić w maju 2012 roku.
Projekt przedstawiony burmistrzowi i radnym Gorlic zakłada realizację dwukondygnacyjnego obiektu z parkingiem podziemnym na 230 samochodów. Lokale w galerii będą wynajmowane głównie firmom prowadzącym działalność franczyzową. 
Deweloper będzie partycypował w kosztach przebudowy układu komunikacyjnego wokół inwestycji, tj. budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Stawiska i Kołłątaja oraz łącznika drogowego pomiędzy ul.  Kołłątaja i Korczaka. Na ten cel spółka chce przeznaczyć 3 mln zł. Całość inwestycji ma kosztować 40 mln zł.
W połowie marca br. firma zapowiedziała realizację kilku swoich projektów: w Jaworznie, Stalowej Woli, Kluczborku i Zamościu. W trakcie są prace przy budowie galerii Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !