Powstaje pierwszy etap Morskiego Parku Handlowego, zlokalizowanego w pobliżu Fashion House w Gdańsku. "Najpierw otworzą się tu: hipermarket Carrefour wraz z galerią oraz Obi (w sumie 25 zajmą powierzchnię 25 tysięcy metrów kwadratowych). Tyle samo powierzchni powstanie w ramach kolejnego etapu” – wskazuje raport. Otwarcie tej części projektu zaplanowano na kwiecień.

Do rozbudowy szykuje się również gdyńskie centrum handlowe Wzgórze. Obiekt zyska dodatkowe 45,5 tys. mkw. W założeniu inwestorów, w centrum ma się pojawić 6-salowe kino Helios. Wzgórze w nowej odsłonie ma być oddane do użytkowania pod koniec 2013 roku.

Najistotniejszą przemianę na rynku nowoczesnej powierzchni Trójmiasta ma przynieść długo oczekiwana w Gdańsku inwestycja holenderskiego dewelopera Multi Development zaplanowana w obrębie Targu Siennego i Rakowego. „Projekt Forum Radunia, obejmujący również komponent biurowy, ma być otwarty do 2017 roku, natomiast część handlowa (prawie 47 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu) będzie stanowić jego pierwszą część i jest przewidziana do otwarcia w 2015 roku” – czytamy w raporcie.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !