Firma Trasko Invest, wykonawca generalny, rozpoczęła roboty ziemne w marcu. Inwestor zapowiada, że prace przy budowie obiektu będą przebiegać bardzo sprawnie, ponieważ na koniec sierpnia do swoich lokali mają wprowadzić się najemcy.

Park handlowy w Tarnowskich Górach jest obecnie wynajęty w 75 proc. – Jesteśmy w końcowej fazie   negocjacji z wybranymi najemcami, co pozwala nam zakładać, że do otwarcia obiekt będzie wynajęty w 100 proc. – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu Euroinvest Saller.

Na działce o wielkości ponad 1,6 ha firma zrealizuje obiekt handlowy w formule retail parku, o łącznej powierzchni prawie 6 tys. mkw., z czego pod najem przypadnie ponad 5,8 tys. mkw. Całość zostanie podzielona na 10-12 lokali wynajętych wyłącznie operatorom sieciowym. Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo supermarketu Kaufland w obiekcie nie będzie operatora spożywczego. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na 160 pojazdów.

Wśród najemców w parku handlowym pojawią się przedstawiciele: branży RTV/AGD, odzieżowej, obuwniczej, drogeryjnej, saloniki prasowe oraz punkt opieki zdrowotnej.

– Nasz obiekt ma służyć mieszkańcom Tarnowskich Gór i okolic jako miejsce codziennych zakupów. To właśnie gwarantuje formuła parku handlowego – powiedział Jacek Zagrabski, pytany o wybór koncepcji dla inwestycji.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !