Polski rynek przyciąga inwestorów także otwartością władz lokalnych

Centrum handlowe M1 w Krakowie urośnie o 8,5 tys. mkw. Po rozbudowie obiekt będzie miał ponad 50 tys. mkw. W ubiegłym roku Apollo Rida – właściciel centrum – otrzymał pozwolenie na budowę. Finalizacja prac ma nastąpić pod koniec 2011 roku. Otwarcia doczekają się wówczas salony TK Maxx, Danique, Swiss, Lavard, Jacqueline Riu, Mc Arthur. Łącznie w obiekcie będzie funkcjonować 117 lokali.

Rozbudowane zostanie także M1 w Częstochowie. Finalnie budynek będzie dysponował powierzchnią 34 tys. mkw. Teraz ma 29 tys. mkw. W galerii znajdzie się miejsce dla 74 najemców. Odnowione centrum ma być gotowe w 2013 roku.

Firma poinformowała, że plany związane z rozbudową są oparte na szczegółowych analizach rynku, ich zasadność potwierdzają również wysokie wskaźnikami odwiedzin klientów.

Metro Group Asset Management zarządza obecnie dziewięcioma centrami handlowymi M1. W zeszłym roku przejęła miedzy innymi Magnolię Park we Wrocławiu oraz – w porozumieniu z Rank Progress – Galerię Piastów w Legnicy i Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze. Ponadto z końcem 2010 roku spółka podpisała umowy z GE Real Estate Poland Sp. z o.o. Na ich podstawie stała się zarządcą centrum handlowego Ster w Szczecinie oraz CH Ursynów w Warszawie.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !