O pomyśle sprzedaży Galerii Echo w Pabianicach głośno mówiło się już ponad miesiąc temu. Deweloper zapewniał wówczas, że pieniądze pozyskane z transakcji zostaną przeznaczone na budowę kolejnych projektów.

Jak się okazuje, teraz na sprzedaż wystawiona może zostać również Galeria Echo w Bełchatowie. – Cały czas obserwujemy zainteresowanie inwestorów naszym projektem, głównie ze strony funduszy inwestycyjnych – mówi Materny.

Centrum Handlowe Echo w Bełchatowie w pierwotnym zamyśle miało funkcjonować jako integralna część powstającej obok i dużo większej Galerii Olimpia. Teraz, gdy znalazł się kupiec, którego propozycja wyraźnie zainteresowała Echo Investment, obiekt może zostać sprzedany, co nie wpłynie na jego działanie jako całości – budynki zostały zaprojektowane na odrębnych działkach, a także wyodrębnione w księgach wieczystych.

Na razie inwestor nie ujawnia, kto chce przejąć pabianicki i bełchatowski projekt. W tajemnicy pozostaje również – negocjowana aktualnie – wartość transakcji.

Decyzje w sprawie sprzedaży zapadną w ciągu najbliższych tygodni.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !