Pierwszy salon według nowego konceptu powstanie w Galerii Mokotów

Sklep w radomskim centrum jest czwartym  punktem sprzedaży firmy otwartym w tym roku i ósmym działającym w województwie mazowieckim. W strategii rozwoju na rok 2011 przewidziano łącznie 15 otwarć.

Oprócz ekspansji sieci lokali handlowych firma zamierza także rozwijać biznes na innej płaszczyźnie. Grupa Kapitałowa Wojas myśli o przejęciu spółek z branży obuwniczej. – Chcemy podjąć działania związane z dywersyfikacją źródeł przychodów. W związku z tym zastanawiamy się nad przejęciem dwóch podmiotów z branży. Na razie nie ujawniamy szczegółów tego planu – powiedział Wiesław Wojas, prezes spółki.  

Prezes Wojas, który posiada 9,5 proc. udziałów w Gino Rossi, zabrał także głos w sprawie planowanego połączenia Gino Rossi i Kazar. Jest negatywnie nastawiony do planów  dotyczących przejęcia marki Kazar. – Nie widzę miejsca dla naszej firmy w takim układzie – komentuje Wiesław Wojas.

W 2010 roku Grupa Kapitałowa Wojas SA osiągnęła skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży na poziomie 129,05 mln zł. Liczba sklepów własnych na koniec roku wyniosła 114 i wzrosła względem ubiegłego roku o 11,8 proc.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !