Caelum Development zebrało prawie 6,5 mln plastikowych nakrętek, które ważyły łącznie 16 248 kg. Całkowity dochód z ich sprzedaży, tj. 8600 zł trafił na konto rodziców Kacpra – chłopiec zyskał specjalny wózek, dzięki któremu może bardziej samodzielnie się poruszać.

W akcji zbierania zakrętek wzięło udział wiele firm, instytucji oraz osób prywatnych. Jak zapewniają przedstawiciele Caelum, największe podziękowania należą się gorzowskim przedszkolakom (w akcji uczestniczyły wszystkie gorzowskie przedszkola), którzy zebrali w sumie ponad 10 ton nakrętek.

– Takie akcje społeczne pokazują jak wielki potencjał tkwi w ludziach dobrej woli. To piękne, że w akcji udział wzięły dzieci, które zbierały nakrętki, by pomóc swojemu rówieśnikowi i mogą poczuć z tego powodu ogromną satysfakcję – powiedziała Agnieszka Tomczak-Tuzińska – dyrektor marketingu Caelum Development. – Nie kończymy akcji. Teraz wyznaczamy sobie kolejny cel, jakim jest zbieranie nakrętek dla Juliana Dymianowskiego, chorego na mukowiscydozę chłopca ze Skwierzyny, w woj. lubuskim – dodaje Agnieszka Tomczak-Tuzińska.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum działa na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce, a także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji firmy znajdują się m.in.: Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock). Największym realizowanym przez zespół Caelum Development projektem jest wielofunkcyjny kompleks handlowo – rozrywkowy ParkLake Plaza w Bukareszcie, Rumunii (o powierzchni całkowitej 330 tys. mkw.).