Wyjaśnienie sprawy stanowi kluczowy punkt dla całej inwestycji, ponieważ w miejscu kamienicy będzie znajdować się przejście podziemne łączące dwie części galerii: śródmiejską i staromiejską. Pozwolenie na budowę w części staromiejskiej już jest. Jednak bez prawa własności kamienicy przy ul. Olejnej inwestor nie może podjąć dalszych kroków, czyli wystąpić o pozwolenie na budowę części staromiejskiej.

Aktualnie spółka Arkady rozmawia z przedstawicielami UM Lublin na temat odkupienia udziałów w kamienicy lub ich zamiany. Dotyczy to także udziałów prywatnych właścicieli, którzy zadeklarowali chęć ich sprzedaży po wycenie rzeczoznawcy sądowego. Inwestor Alchemii jest gotowy je odkupić. – Wszystkim stronom zależy na szybkim rozwiązaniu tej kwestii po to, by móc rozpocząć budowę kompleksu jak najszybciej – powiedział Marek Woliński, z firmy Plus Communication, reprezentującej spółkę Arkady.. Przyznał, że zarówno inwestor, jak i miasto liczą, że problem kamienicy przy ul. Olejnej 8 uda się rozwiązać jeszcze w tym roku.

Centrum handlowe Alchemia ma się składać z dwóch części: śródmiejskiej i staromiejskiej. Pierwsza to okolice ulic Świętoduskiej i Lubartowskiej. Ma tam powstać parking na ponad tysiąc samochodów. W drugiej, pomiędzy ulicami: Szambelańską, Bramową i Olejną, zaplanowano galerię handlową.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !