Zabytkowy budynek Nowej Przędzalni jest obecnie przebudowywany na luksusowe apartamenty, które na rynku funkcjonować będą pod nazwą Lofty de Girarda. Częścią tej inwestycji jest galeria handlowa o powierzchni najmu 1600 mkw. Znajdzie się tu miejsce na około 20 lokali handlowych i usługowych – butiki, restauracje, mini-delikatesy.

Jak się dowiadujemy, niedawno zostały podpisane listy intencyjne z pierwszymi najemcami. Inwestor, spółka Green Development, nie ujawnia jeszcze szczegółów. – Realizacja projektu zostanie zakończona w grudniu – zapowiada za to Renata Weikert, manager ds. najmu i zarządzania nieruchomościami Green Development.

Dodaje, że wiosną projekt wszedł w kolejną fazę realizacji. Zakończyły się już prace przy elewacji. Pozostało jeszcze wykończenie dachu i przebudowa wnętrza. Budynek jest w stanie surowym. W części handlowej trwają aktualnie prace szklarskie – wykańczane są już witryny sklepów.

Jak zapewnia inwestor, budynek po renowacji zachowa swój industrialny charakter. Sama galeria będzie wyglądała jak zabytkowa uliczka – ma mieć prosty i funkcjonalny układ, z korytarzem przechodzącym przez środek.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !