Władze miasta podkreślają, że zależy im na przerwaniu impasu dotyczącego realizacji centrum handlowego w miejscu dawnego Pedetu. Chcą, aby nowy projekt zabudowy przygotowała prywatna pracownia architektoniczna. Od wyniku tego spotkania zależą dalsze losy inwestycji. Zwłaszcza, że w marcu lubelski konserwator zabytków odrzucił koncepcję Pasażu Victoria, co uniemożliwiło przyjęcie decyzji o warunkach zabudowy. Inwestor nie zgodził się wówczas z tą decyzją i złożył w Ministerestwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego zażalenie.

Po uzgodnieniach pomiędzy miastem a przedstawicielem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie mają nastąpić rozmowy z Centrum Development & Investments. Prezydent Żuk zapowiedział, że chce zorganizować trójstronne spotkanie, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele magistratu, WUOZ oraz inwestora. – Jesteśmy otwarci na dialog. Weźmiemy udział w spotkaniu, jeżeli otrzymamy zaproszenie – powiedziała Anna Rudnicka-Sipayłło, przedstawiciel CDI.

Projekt centrum handlowo-usługowego Pasaż Victoria zakładał budowę obiektu o powierzchni całkowitej 36 tys. mkw. (w tym 19 tys. mkw. powierzchni handlowej). Koncepcja przewidywała powstanie obiektu z częścią podziemną, na której zaplanowano strefę dostaw oraz naziemną – parter, pierwsze i drugie piętro przeznaczono na lokale handlowo-usługowe.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !