Echo Investment uzyskało pozwolenie na budowę

Zmiany widać zarówno w postawie zarządców, jak i najemców. Pierwsi dostosowują skalę projektów do polskich realiów oraz staranniej dobierają grono najemców. Także fundusze, które inwestują w projekty handlowe kładą coraz większy nacisk na jakość tenant mixu, co ma duży wpływ na końcowy kształt oferty centrum handlowego.

Najemcy z kolei, mając do wyboru 2-3 galerie w średniej wielkości mieście, coraz częściej zwracają uwagę na to, kto zarządza projektem. Sieci handlowe posiadają już doświadczenie, które pozwala ocenić dotychczasową współpracę i mogą wybierać, w jakich projektach chcą uczestniczyć, a które propozycje odrzucić. Wynika to ze zrozumienia zasady, że jakość zarządzania i marketing stają się tak samo ważne jak lokalizacja czy komunikacja centrum. Niejednokrotnie salony w centrach uważanych za drugoligowe, a dobrze zarządzanych, potrafią generować lepszy obrót i znacznie wyższy EBIT, niż te w najbardziej znanych obiektach.

Istnieją także obszary, które nadal wymagają zwiększonej uwagi obu stron. Są to: działania marketingowe, kwestie rozliczania kosztów wspólnych oraz obniżania wydatków najemców na adaptację powierzchni w centrum.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !