Niezabudowana nieruchomość znajduje się u zbiegu ulic Portowej i Zarzekowice, bezpośrednio przy moście na Wiśle i osiedlu mieszkaniowym. Jak zapewnia Wojciech Drozd, właściciel RetPro, działka ma atrakcyjną lokalizację i jest dobrze skomunikowana z resztą miasta.

Firma zajmująca się zarządzaniem nieruchomościami i komercjalizacją podjęła się zadania opracowania koncepcji nieruchomości. Rozważane są trzy warianty: sprzedaż działki w aktualnej postaci, budowa niewielkiej galerii handlowej z supermarketem spożywczym albo stworzenie retail parku. Ostatnia ewentualność wydaje się być najbardziej korzystna.

Jak twierdzi Drozd, retail parki są inwestycją najtańszą i najmniej czasochłonną w realizacji. Idealnie wtapiają się w mniejsze, lokalne rynki, zwłaszcza, że koszty najmu są w ich przypadku również relatywnie niższe niż w dużych, wielkomiejskich galeriach. Właściciel RetPro nie wyklucza również możliwości odsprzedania w późniejszym czasie już gotowego obiektu. – Obecnie opracowujemy koncepcję, aby wybrać optymalne rozwiązanie – mówi.

Decyzje w sprawie dalszych losów nieruchomości będą podjęte najpóźniej w ciągu miesiąca. Jak ujawnia Drozd, aktualnie trwają już rozmowy z potencjalnym nabywcą nieruchomości. Są one jeszcze na wstępnym etapie, a RetPro chce wystosować ofertę również do dwóch innych firm.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !