Droższe są lokalizacje w pobliżu supermarketu

Polski rynek centrów handlowych wyszedł obronną ręką z niedawnego kryzysu. – Sytuacja gospodarcza jest już stabilna, a jako kraj stajemy się liderem wśród państw tej części Europy. Inwestowanie u sąsiadów wydaje się być obarczone większym ryzykiem – komentuje Mroczka.

Zaznacza, że o polepszeniu kondycji gospodarczej kraju może świadczyć podpisana w ubiegłym tygodniu umowa przedstępna sprzedaży Galerii Twierdza Kłodzko. Co ciekawe, Zizia – spółka połączona z funduszami Blackstone Real Estate – podjęła decyzję o przejęciu centrum handlowego w średniej wielkości mieście. – Świadczy to o atrakcyjności tego projektu. Najbardziej uwiarygodniają nas obroty, jakie generują najemcy Twierdzy i dobrze dobrany tenant mix – zaznacza prezes Rank Progressu.

Jak nadmienia Mroczka, nadal trwają rozmowy dotyczące kolejnych transakcji. Na razie nie zdradza jakichkolwiek szczegółów, oficjalnych informacji można spodziewać się jednak w najbliższych tygodniach. – Z pewnością zaskoczymy rynek – mówi.

R E K L A M A

XII FORUM HANDLU DETALICZNEGO BESTSHOP 2011

14 kwietnia 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku sieci handlu deatlicznego. Tematem kwietniowej konferencji będą procesy konsolidacyjne zachodzące na polskim rynku handlowym.

Zapraszamy do udziału !