Projekt w Słupsku był przygotowany do realizacji, posiadał wymagane pozwolenia i był w całości wynajęty. Kryzys, który dotknął cały sektor nieruchomości, wymusił jednak na deweloperze opracowanie nowej koncepcji, dopasowanej do obecnych realiów rynku.

– Zakładamy, że nowa koncepcja zostanie zaprezentowana jeszcze w bieżącym kwartale, następnie prowadzone będą prace projektowe – powiedział Wojciech Gepner, przedstawiciel Echo Investment. – Rozpoczęcie inwestycji planujemy na początek przyszłego roku. Zakończenie – na połowę 2013 roku – dodał.

Pierwotna wersja projektowa przewidywała budowę obiektu o powierzchni całkowitej 84 tys. mkw. Na trzech poziomach miało powstać 150 sklepów, hipermarket spożywczy, 7-salowe kino Helios, 12-torowa kręgielnia oraz parking na 1,2 tys.  samochodów. Obecnie planowany projekt ma mieć około 20 tys. mkw. powierzchni GLA. Centrum będzie funkcjonować w oparciu o dużych najemców – hipermarket i market RTV/AGD, uzupełniony galerią sklepów, food courtem i punktami usługowymi. Budowa obiektu będzie podzielona na etapy. Centrum handlowe Arena w Słupsku zostanie zlokalizowane na działce pomiędzy ulicami Krzywoustego, Szczecińską i Grottgera.

Zamienny projekt budowlany dla słupskiej inwestycji przygotowuje pracownia architektoniczna HS 99 z Koszalina.