Lindex wynajął w galerii powierzchnię 730 mkw. Firma oferuje odzież damską, młodzieżową oraz dziecięcą. Kolekcje obejmują ubrania z „wysokiej półki”, jak również odzież basic. Sieć posiada około 400 sklepów w Skandynawii, Czechach, Rosji, na Słowacji i Bliskim Wschodzie.

Cubus będzie dysponował również powierzchnią 730 mkw. Pod szyldem marki sprzedawane są ubrania dla kobiet, mężczyzn i dzieci. W sieci Cubusa działa ponad 240 sklepów w pięciu krajach: Norwegii, Szwecji, Polsce, Łotwie i Niemczech. Pierwszy sklep w Polsce został otwarty w 1996 roku.

Do tej pory do grona najemców Europy Centralnej dołączyli m.in.: Tesco (Extra), Castorama, MediaExpert,  Reserved, Rossmann, Kakadu, Super-Pharm, H&M, KappAhl, Solar i RTV Euro AGD.
Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical we współpracy z firmą King Sturge i Colliers International.

Europa Centralna jest największym projektem firmy Helical Poland, łączącym ideę galerii i parku handlowego. Centrum zostanie zlokalizowane tuż przy skrzyżowaniu autostrad A1/A4 koło Gliwic. Pierwszy etap inwestycji to 67 tys. mkw. powierzchni handlowej netto.

Helical Poland specjalizuje się w budowie parków handlowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 tys. mkw. w projektach zlokalizowanych na południu Polski. Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.